1 2 3 >

YÜZ HAVLUSU

Yüz Havlusu Modelleri

Birbirinden kaliteli yüz havlusu modelleri Chakra’da. Sizler de indirimli yüz havlusu fiyatları için chakra.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Kaliteli Yüz Havlusu Nasıl Olmalı?

Cildiniz ile doğrudan temas eden bir yüz havlusu seçerken dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunuyor. İlk bakışta bir havluyu sizin için tercih edilebilir kılan unsur tasarımı olsa da dokusu ve içeriğinde bulunan bileşenler de önem taşıyor. Yüz için kullanılacak olan havlunun hassas cilt yapısına zarar vermeyecek bir dokuya sahip olması gerekiyor. Kurulama işlevini yerine getirirken cildi tahriş etmeyen, çizmeyen ve hassasiyet oluşturmayan seçenekler tercih sebebidir.

Yüz havlusu çeşitlerinde sık tercih edilen pamuk ve bambu içeriği hem sağlıklı hem de konforlu bir kullanım sağlar. Uzun ömürlü bir kullanım imkanı da veren pamuk ve bambu içerikli yüz havluları yıllarca aynı kalitede kurulama işlevini yerine getirir. Bir yüz havlusunun; tasarımı, dokusu ve içeriği kadar kurulama performansının da standartları karşılaması gerekir. Pamuk içerikli seçenekler sıvıyı kolayca emen bir nitelik taşır. Aynı zamanda kısa sürede kuruyarak yeniden kullanıma hazır gelir. Uzun ömürlü bir kullanım vadeden pamuklu havluların içeriğinde kimi zaman bambuya da yer verilir.

Pamuk ve bambunun birlikte kullanıldığı yüz havlusu çeşitleri yumuşak doku ve üstün sıvı emicilik özelliklerini bir arada sunar. Bu ürünler üzerinde yazan talimatlara göre yıkandığında kurulama işlevini uzun yıllar boyunca devam ettirir. Tüm bu size konfor sağlayacak özelliklerin yanında yüz havlusu üzerindeki desenlerin zevkinizi yansıtacak modern ve şık çizgiler taşıması da önem taşımaktadır.

Yüz Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zarif ve etkileyici tasarımları ile dikkat çeken yüz havlularında çeşitli kumaş alternatifleri kullanılmaktadır. Bu kumaşların her biri ayrı avantaj ve dezavantajlar sunduğu için kullanım amacı bu noktada belirleyici olmaktadır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulama aşamasını yumuşak ve bir o kadar da yüksek emici özellikteki bir havluyla yapmak istiyorsanız pamuklu seçeneklere bir şans verebilirsiniz. Benzer şekilde bambu içerikli havlular da size beklediğiniz hoş hissiyatı sunacaktır. Yüz havlusu seçiminde her ne kadar kişisel tercihler belirleyici olsa da hassas cildinizi korumak için şu hususları göz önünde tutmanız tavsiye edilir:

● Üretiminde kullanılan materyal,

● Yüksek su emiciliği,

● Kullanım esnasında verdiği hissiyat,

● Cildi tahriş etmemesi,

● Etiketinde yer alan gramaj ve yıkama talimatları,

● Tasarımının zevkinize hitap etmesi,

● Antibakteriyel bir özellik taşıması,

● Leke, kir ve koku tutmaması.

Kişiye özel bir kullanım sağlayan yüz havlularında antibakteriyel özellik taşıyan ürünler talep görür, ciltle doğrudan temas eden bu havlular hijyenik bir kullanım sağlar. Kısa sürede kuruyan pamuklu yüz havluları koku, bakteri ve diğer unsurları üzerinde barındırmadığı için tercih sebebi olmaktadır.

Hem bambu hem de pamuk içerikli ürünler tüm bu kriterleri bir arada sunar. Farklı renk, desen ve boyuta sahip yüz havluları arasından seçim yaparken belirtilen kriterlere dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu sayede modern tasarımlarla birleşen bu ürünleri tercih ederek yüz havlusundan beklediğiniz üstün performansı karşılayabilirsiniz.

Yüz Havlusu Nasıl Yıkanır?

Yüz için kullanılan havlu seçenekleri diğerlerine göre daha hassas ve yumuşak bir özellik sergiler. Cildin hassas yapısı kurulamak için kullanılan ürünün nispeten daha narin bir yapısı olmasını gerekli kılar, bu nedenle yüzünüz için kullandığınız havluyu yıkamak için hassas bir ayar tercih etmeniz gerekir.

Mikrop ve bakterileri yok etmek için havlular belirli aralıkla yıkanır. Ancak bu yıkama aralığının sık olması ürünün yumuşaklık dokusunu kaybetmesine neden olabilir. Dolayısıyla tavsiye edilen periyotlarla yıkama yaparken ürün etiketinde yer alan ibarelere dikkat etmeniz uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Hijyen sağlama amacıyla yapılan işlemler kimi zaman havlunun yapısını bozarak işlevini yerine getirmesini engeller. Havluların yapısını bozan sık karşılaşılan yıkama hataları şunlardır:

● Beyaz havlularda sık sık çamaşır suyu kullanmak,

● Fazla yumuşatıcı ekleyerek renk değişimine neden olmak,

● Deterjan miktarını yanlış ayarlamak,

● Renkli ve beyaz ayrımı yapmamak,

● Ürün üzerinde yazan yıkama talimatlarına uymamak,

● Tamamen kuruması için yeterli koşulları sağlamamak,

● Üzerinde zorlu lekeler bulunan havluları ön yıkamasız temizlemeye çalışmak,

● Dantel gibi işlemeleri bulunan havluları yüksek ayarda yıkamak.

Yüz havlularını yıkarken fazla deterjan kullanmak hijyeni daha iyi sağlayacağınız anlamına gelmez. Kullanılan materyale göre farklılaşan yıkama ayarı gibi deterjan miktarı da değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla sahip olduğunuz yüz yıkama havlularının pamuk, bambu, keten ve diğer çeşitlerine göre kullanmanız gereken deterjan miktarını ayarlayabilirsiniz. Gereğinden fazla kullanılan deterjan havlunuzun sertleşmesine neden olabilir.

Diğer çamaşırlarda olduğu gibi yüz havlusunu yıkarken de renklerine dikkat etmeniz gerekir. Beyaz havluları renkli olanlarla yıkadığınızda morarmalar yaşanması kaçınılmaz hale gelir. Benzer şekilde; desenli, dantelli, baskılı ve diğer havlu çeşitlerin uygun olacak yıkama ayarları da ürünün üzerinde yer alan etikette detaylı bir şekilde belirtilir. Bu ibareleri göz önünde tutarak yüz havlusunda istediğiniz hijyeni ürüne zarar vermeden sağlayabilirsiniz.

Yüz Havlusu Neden Kokar?

Kurulama işlevini yerine getiren yüz havlularında kimi zaman rahatsız edici bir koku bulunur. Bu koku yıkamadan sonra beklediğiniz temizlik hissine erişmenizi önler. Üstelik hijyeninden de şüphe etmenize neden olabilir. Havluda oluşan bu kokunun birçok sebebi bulunur. Bunlardan ilki yıkama biter bitmez asma işleminin yapılmaması olarak gösterilir. Belirtilen talimatlara göre yıkanan havlu hassas sıkma ayarı ile kurumaya hazır hale gelir. Bu aşamadan sonra açık havada veya hava akışının olduğu bir yerde kurumaya bırakılması gerekir.

Yıkamadan sonra çamaşır makinesinde bırakılan havlular tıpkı diğer çamaşırlarda olduğu gibi rutubet kokusuna neden olur. Bu koku bir kere oluştuğunda giderilmesi oldukça zor bir unsur haline gelir. Dolayısıyla yıkama tamamlandıktan sonra vakit kaybetmeden havlularınızı yeterli koşulları sağlayan bir yerde kurumaya bırakmanız önerilir.

Çamaşır makinesinden hemen çıkarmak gibi kuruması için yeterli süre beklemek de havluların koku yapmasını önleyecektir. Bazı yüz havluları kullanıldığı materyalin bir sonucu olarak daha kalın bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kuruma süresi diğer kıyafet ve havlulara göre uzun olabilir. Kurumaya bıraktığınız yüz havlularınızı tamamen kuru hale gelene kadar katlayıp dolaba kaldırmadığınızdan emin olarak koku olmasının önüne geçebilirsiniz. Bu tavsiyeleri dikkate aldığınız halde bahsedilen durumdan muzdaripseniz endişelenmenize gerek yok. Çünkü evde kullanılan bazı malzemeler ile kötü kokunun etkisini azaltabilirsiniz. Çamaşır yıkarken kullanacağınız az miktardaki beyaz sirkenin kokunun azalmasına yardımcı olacağı belirtilir. Bununla birlikte havlularınızı sık sık havalandırmak da koku için yardımcı olacak uygulamalar arasında yer alır.

Yüz Havlusu Fiyatları Ne Kadardır?

Uzun süre ilk zamanki yumuşaklık ve kalitesini koruyabilen havlular tercih sebebi olur. Yüz havlusu her yıkamadan sonra cildinizdeki nemi alarak sık sık kullandığınız bir tekstil ürünüdür. Bu nedenle tercih yaparken dokusu, kullanım ömrü, deseni ve diğer birçok yönüyle incelenir. Kullanımından memnun kaldığınız yüz havlusunu seçtikten sonra bu üründen birden fazla edinmeniz yararınıza olacaktır. Sık sık kullanılan bu ürünün belirli aralıklarla değiştirilmesi ve hijyen sağladıktan sonra tekrar kullanılması tavsiye edilir. Yumuşaklık hissini sevdiğiniz havlu çeşidinden birkaç adet edinerek bu konforu sürekli hale getirebilirsiniz. Deseni, içeriği ve boyutu ile birbirinden ayrılan yüz havlusu modellerinde çeşitli fiyat aralıkları bulunur.

Kullanım ömrü ve kalitesi göz önüne alındığında tercih ettiğiniz yüz havlusu uzun vadede avantaj sağlar. İçeriğinde pamuk bulunan havlu seçenekleri vadettiği yumuşak dokuyu oldukça uzun bir süre korumaya devam eder. Bu nedenle pamuk ve bambu içerikli yüz yıkama havluları hem fiyat hem de kullanım ömrü açısından memnuniyet sağlar. Yüz havlusu fiyatları üründe kullanılan içerik, boyut ve ait olduğu seriye göre değişiklik gösterebilir. Ürünler üzerinde dönemin modasını yansıtan şık desenler bulunur. Zamansız desen ve modellere sahip olan yüz havlusu çeşitlerinde düz renk olan seçenekler de yoğun ilgi görür. Zevkine hitap eden kaliteli yüz havlusuna avantajlı rakamlarla ulaşabilirsiniz.

Yüz Havlusu Çamaşır Makinesinde Hangi Programda Yıkanmalıdır?

Yüz havlusu beyaz, renkli ve desenli gibi farklı kategorilere ayrılır. Bu havlu çeşitleri farklı zevklere hitap eder. Tasarımları ile beğeni kazanan ürünler aynı zamanda yüksek kalite sunar. Bu kaliteli yüz havlusu seçeneklerini uzun süre aynı yumuşaklıkta kullanmak için yıkama ayarına doğru karar vermeniz gerekir. Kıyafetlerde olduğu gibi havlular için de farklı yıkama ayarları bulunur. Örneğin dantel içeren ürünler yüksek sıcaklık derecelerinde yıkandığında zarar görebilir. Benzer şekilde renkli yüz havlusu seçeneklerinde de yüksek sıcaklık solma ve ağarma gibi istenmeyen durumlara neden olabilir.

Bu doğrultuda kullandığınız yüz havlularında hijyen sağlamak için doğru sıcaklık ayarı ve deterjan miktarı gibi unsurları göz önünde bulundurmalısınız. Havlularınızı daha uzun ömürlü hale getirmek için şu tavsiyelere dikkat edebilirsiniz:

● Beyaz havluları 60 derecede yıkamak hijyen ve istenilen beyazlığı sağlamanıza yardımcı olur.

● Renkli yüz havlularında daha düşük sıcaklık ayarlarını tercih edebilirsiniz.

● Dantel, işleme ve baskı içeren seçeneklerde hassas yıkama programını kullanabilirsiniz.

● Yeterli miktarda yumuşatıcı eklemek yüz havlusunun sertleşmesini önleyecektir.

● Deterjan miktarını dengede tutmak durulama sırasında beyaz kalıntıların oluşmasını önler.

● Beyaz havlularda her yıkamada çamaşır suyu kullanmadan da beyazlık sağlayabilirsiniz.

● Çıkması zor lekeler olduğunda ön yıkama yaptıktan sonra asıl programını seçebilirsiniz.

● Havlu dokusu kıyafetlere göre daha dayanıklıdır. Bu nedenle evdeki tüm havluları renklerine göre tek seferde yıkamak daha mantıklı bir yöntem olur.

● Kullandığınız yüz havlusunu yıkamadan ve kullanımdan sonra iyice kurutarak kullanım süresini daha uzun hale getirebilirsiniz.

 

Sık kullanılan yüz havlusunun sık sık yıkanması tavsiye edilir. Belirli periyotlarla yaptığınız yıkama işleminde ürün etiketinde yer alan talimatlar yol gösterici olur. Kullanılan materyale ve desene göre değişen yıkama talimatları yüz havlusunun daha uzun süre ilk zamanki yumuşaklığında kullanılmasına imkan verir. Zamanla sertleşen, dokusunu kaybeden ve kurulama işlevini yerine getiren yüz havlusu keyifli bir kullanım sağlamaz. Dolayısıyla özenle seçtiğiniz üründen istediğiniz konforu uzun vadeye yaymak için tavsiye edilen yıkama programını dikkate alabilirsiniz.