Ücretsiz Kargo
Çarşafsız
Beyaz
1 2 3 ... 6 >

NEVRESİM SETİ - BAMBU VE PAMUK NEVRESİM SETİ


 

 

Nevresim Seti Modelleri

Birbirinden kaliteli nevresim seti modelleri Chakra'da. Sizlerde indirimli nevresim seti fiyatları için chakra.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Nevresim Seti İçinde Neler Bulunur?

Günün neredeyse üçte birinin geçirildiği yataklarımız için nevresim takımı seçerken hem konforlu hem dayanıklı hem de dekoratif olması tercih edilir. Nevresim setleri genellikle nevresim ve yastık kılıfından oluşur.

Nevresim Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzun süre cildinize temas eden nevresimlerinizin, odanızının dekorasyonunu tamamlarken sağlığınıza ve uyku konforunuza katkıda bulunmasına dikkat etmelisiniz. Nevresimlerin antibakteriyel ve hava geçirgen özelliklerine sahip olması cilt sağlığınız için önemlidir. Ek olarak, nevresimlerinizi uzun süre kullanabilmek için dayanıklı bir materyalden üretilmesine özen göstermelisiniz. Yumuşak dokuda ve tasarımı zarif ve yaratıcı bir nevresim takımı da tercihlerinizde ön sıralara yükselecektir.

Cilt ve uyku sağlığınız için pamuk ve bambu materyallerinden üretilen nevresimler kullanılmalı. Bambu kumaşı, yapısında bulunan "bambu kun" denen antibakteriyel özellikle bir madde barındırır, bu sayede daha steril bir yatakta konforlu bir uyku rahatlığı sağlar. Chakra'da sizin için en uygun kumaşlardan olan bambu ve pamuk nevresim setlerini bulabilirsiniz. Cilt sağlığı için polyester ve viskon kumaşlarından üretilen nevresim setlerinden uzak durmalısınız.

Nevresim setleri genellikle nevresim ve yastık kılıfından oluşur. Nevresimin ölçülerinin yatak ölçüsüyle orantılı olması nevresimin katlanmaması ve şık bir görüntü vermesi için önemlidir. Nevresim setleri tek kişilik nevresim seti, çift kişilik nevresim seti ve king size nevresim seti olarak kategorilere ayrılır. Tek Kişilik Nevresim Seti: Chakra'da tek kişilik nevresim ölçüsü 160x220 cm dir. Çift Kişilik Nevresim Seti: Chakra'da çift kişilik nevresim seti ölçüleri nevresimde 200x220 cm ve yastık kılıfında 50x70 cm'dir. King Size Nevresim Seti: Chakra'da king size nevresim seti ölçüsü nevresimde 220x230 cm ve yastık kılıfı ölçüsü 50x70 cm'dir. Super King Nevresim Seti: Chakra'da super king size nevresim ölçüsü 274x234 cm'dir.

Nevresim Seti Fiyatları Ne Kadardır?

Bambu ve pamuk gibi cildiniz ve uyku konforunuz için en iyisi kumaşlardan üretilen nevresim takımları bazı unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Bu unsurlar arasında; kumaş türü gelmektedir. Fiyatlar tercih edeceğiniz kişilikte takımlara göre de değişim gösterecektir.

Nevresim Seti ile Nevresim Takımı Arasında Ne Farklar Vardır?

Nevresim seti ve nevresim takımı arasındaki fark bulundurdukları ürün çeşitliliğidir. Nevresim seti nevresim ve yastık kılıfından oluşurken nevresim takımı, çarşaf, nevresim, yastık ve yorgan kılıfı gibi daha geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

2022 Nevresim Seti Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Nevresim setinizi seçerken zevkinize hitap eden bir tasarıma ve modunuzu yükseltecek renk ve desenlere sahip olmasına dikkat edebilirsiniz. Öncelikle, yatak odanızın hangi atmosfere sahip olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Renkler ruh halinde büyük bir rol oynar, bu nedenle yatak odanızın size nasıl hissettirmesini istediğinizi düşünmek için biraz zaman ayırmalısınız. Kendinizi “bir yatak odası için en sakinleştirici renk nedir?” diye merak ederken bulduysanız cevabı sizin için derledik. Renkleri etkileyen en yaygın ruh hallerinden bazıları şunlardır:

Mavi: Mavi, yaygın olarak sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu bilindiği için yatak odasında kullanılması tavsiye edilen bir renktir. Mavi tonların kalp atış hızını, kan basıncını düşürdüğü ve nefes alıp verme hızını yavaşlattığı gösterilmiştir.

Kırmızı: Kırmızı, enerjik bir renktir. Kırmızı genellikle stop lambaları veya hızlı arabalarla ilişkilendirilir ve adrenalin hormonuyla bağdaştırılmıştır Maviye zıt bir etkiye sahip olan kırmızı renk düzeni, kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı yükselir.

Yeşil: Sakinleştirici mavi ve mutlu sarı ve yeşil tonlarının bir kombinasyonunun ruh hali üzerinde rahatlatıcı etkisi gözlemlenmiştir.

Gökkuşağında seçilebilecek çok daha fazla renk olsa da, ruh hali üzerindeki sakinleştirici etkileri nedeniyle nötr, mavi ve yeşil renkler genellikle yatak odaları için en iyi seçimler olarak kabul edilir. Trend renkler gelip geçici iken, yatak odanızda sizi sakinleştiren bir renk düzeni seçmek, doğru nevresim setini seçmenin ilk adımıdır.

Yorgan kılıfı, nevresim ve yastık kılıfları da dahil olmak üzere nevresim seti seçimi yaparken düz ve sade tasarımları tercih etmeniz büyük önem taşır. Bu uzun yıllar kullanabileceğiniz nevresim setleri almanızı sağlar. Nevresim seti seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken 4 adımı sizin için belirledik: ·

● Nevresim setinin tasarımını dikkate alın.

Nevresim ve yastık kılıfları odanızdaki diğer eşyaların tasarım ve deseninin yatak odanızın dekoruna uyması gerektiği için, nevresim setinizi seçerken estetik yönü çok önemlidir. Ek olarak, yatağınız için doğru ölçüde nevresim setini almanız da önem taşır. Nevresim setinin tasarımı ister vintage bir tasarım, ister sade, zarif, tek parça, ince işlemeli olsun, malzeme, marka ve diğer faktörlerin tümü nevresim takımının fiyatını etkilediği için dikkate almalısınız.

● Nevresim setinizin kumaşını göz önünde bulundurmalısınız.

Nevresimler, ağırlıklı olarak pamuk, pamuk karışımları, polyester pamuk, flanel, farklı sentetik malzemeler ve lüks ipek gibi farklı materyallerden oluşur. Nevresim fiyatları arasında farklılık olduğu gibi malzemelerin özellikleri de farklılık göstermektedir. Kış için ısı yalıtımı olan daha kalın, yaz aylarında ise daha hafif olan nevresim takımlarını tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanlarınız varsa ve yatakta uyumalarına izin veriyorsanız, saten veya ipek gibi narin kumaşlardan yapılmış nevresimlerden kaçınmalısınız. Göz önünde bulundurmanız gereken diğer bir şey de cilt tipinizdir, örneğin hassas bir cildiniz varsa, pamuk veya bambu gibi nefes alabilen doğal kumaştan yapılmış nevresim setlerini tercih etmelisiniz.

● Nevresim setindeki iplik sayısını göz önünde bulundurmalısınız.

İplik sayısı, 10 santimetre kare başına yatay ve dikey iplik sayısı anlamına gelir. Daha yüksek iplik sayısına sahip bir kumaş daha iyi ve sık bir doku oluşturur ve daha yumuşak,lüks bir his sağlar ancak daha pahalıdır. Ancak nevresim seti söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. Yüksek iplik sayısına sahip bir nevresim, havanın serbestçe geçmesine izin vererek vücut sıcaklığını hapseder. Öte yandan, yüksek kaliteli düşük iplik sayısından yapılmış bir nevresim, yumuşak bir his verirken havanın serbestçe geçmesine neden olur.

Nevresimlerin bazıları yıkamaya dayanıklı ve kolay kuruyan yapıya sahipken, bir kısmı yıkama sonrasında çekme yapar. Piyasada birçok tekstüre ve püsküllü nevresim bulunmaktadır, bu nevresimlerden bazıları rengi ve tasarımı sayesinde göz zevkinize hitap etse bile, yıkama sırasında kumaş fırfırları çıkabileceği ve yıpranacağı için bakımı zorlaşmaktadır. Bu nedenle bakımı kolay ve uzun süre dayanan ve kullanmaktan zevk alacağınız bir nevresim seti için daha sade tasarımlara yönelmeniz tavsiye edilebilir. Nevresim seti seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken son özellik ise nevresim ve yastık kılıfı boyutudur.

%100 pamuk ve bambu olmak üzere cildiniz ve uykunuz için en uygun, sağlıklı kumaşlar kullanılarak üretilen Chakra nevresim setleri, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve en şık tasarımlarıyla sizlerin deneyimini bekliyor.

Nevresim Seti Nasıl Temizlenir?

Ter, vücut sıvısı ve ölü deri hücreleri nevresim setinde birikerek kirlenmesine sebep olur. Sağlıklı ve konforlu bir uyku için yatak ve nevresim setinin hijyeni büyük önem taşır. Bu sebeple sağlıklı ve konforlu bir uyku için nevresim setini haftada bir yıkanması tavsiye edilir. Ek olarak, yastıklarınızı havalandırmanız da gereklidir. Nevresim setinin aşınmasını engellemek için yıkama sıcaklığına, kullanılan deterjan ve yumuşatıcılara, eğer ütü yapıyorsanız ütü sıcaklığına ve kurutma yöntemine dikkat etmeniz gerekir. Yüksek sıcaklıklarda yıkama yapmamanız, yıkamadan sonra mümkünse açık havada iyice kurutmanız önerilir.

Yıkamadan önce nevresimlerinizi ters yüze çevirmelisiniz. Daha sonra, nevresiminizi top şekline getirerek çamaşır makinesine yerleştirmelisiniz. Chakra nevresim setleri, 50 yıkama sonrasında bile ilk günkü rengini korumaktadır.

Nevresim Seti’nin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Nevresim setinin kalitesini belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kullanılan kumaş türüdür. Pamuk ve bambu gibi doğal kumaşlar kullanılarak üretilen nevresim setlerinin kalitesi yüksektir. Nevresim setlerinde en çok kullanılan kumaş türleri şu şekilde listelenebilir:

● Pamuk: En çok kullanılan kumaş çeşidi olan pamuk, dayanıklı, doğal ve cilt için sağlıklı bir materyaldir. Hava geçirgenliği yüksektir ancak kırışmaya meyilldir ve yüksek sıcaklıkta yıkandığında yıpranır.

● Bambu: Pamuk kadar sağlıklı olan bir diğer kumaş türü de bambudur. Pamuk gibi doğal bir materyaldir ve yapısında bambu kun adı verilen antibakteriyel maddeye sahiptir. Hava geçirgenliği sayesinde bahar ve yaz aylarında da kaliteli bir uyku için size yardımcı olur. Nemi hapseder ve bu özelliği sayesinde teri tutarak konforlu bir uyku geçirmenizi sağlar. Bambu nevresim seti, yumuşak bir dokuya sahiptir ve dayanıklıdır.

● Polyester: Polyester kumaş, kırışmaması ve yumuşak olması gibi avantajlara sahip olsa da cilt için sağlıklı değildir ve özellikle alerjik ciltlerin polyester kumaşı tercih etmemesi tavsiye edilir.

● Saten: Parlak ve şık bir görüntü ver saten nevresimler, dayanıksız olması ve özellikle kış aylarında tercih edilmemesi sebebiyle nevresim seti kumaşı olarak kullanılması önerilmez.