Ücretsiz Kargo
Çarşafsız
Beyaz
Ücretsiz Kargo
Çarşafsız
Beyaz
Ücretsiz Kargo
Çarşafsız
Beyaz
1 2 3 >

KING SIZE NEVRESİM SETİ

King Size Nevresim Seti Modelleri

Birbirinden kaliteli king size nevresim seti modelleri Chakra'da. Sizlerde indirimli king size nevresim seti fiyatları için chakra.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

King Size Nevresim Seti İçinde Neler Bulunur?

King size nevresim setleri, genel olarak 240x220 cm ölçülerinde üretilmektedir. Nevresime göre ölçülerde farklılıklar gözlemlenebilir. En büyük boy nevresim seti anlamına gelen king size nevresim setinin içerisinde; 260x220 cm ölçülerinde bir adet nevresim ve 50x70 cm ölçülerinde iki adet yastık kılıfı yer alır. Bu ölçülerde de yine değişikliğe rastlanabilmektedir. Nevresim setinizi satın almadan önce, kendinize ve yatağınıza en uygun ölçüyü belirlemenizi ve alışverişinizi ona göre yapmanızı öneririz.

King Size Nevresim Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

King size nevresim seti yatak odanıza adeta ışık saçan, yatak odanızın bütün havasını değiştiren bir aksesuardır. Yatak odanızın en dikkat çekici parçası olmanın dışında, aynı zamanda uykunuz için de olmazsa olmazdır. Kaliteli bir nevresim seti, uyku kalitenizi artıracak olan en önemli etkenler arasında yer alır.

Nevresim seti alırken en çok dikkat etmeniz gerek noktalardan biri ise tabii ki ölçüdür. Öncelikle eğer ki bilmiyorsanız, yatağınızın ölçülerini öğrenmekle başlayabilirsiniz. Nevresim takımları genellikle tek ve çift kişilik standart ölçülerde üretildiğinden dolayı, yatağınızın ölçülerine uyacak olan King ve Queen Size nevresim takımı bulmak zordur ve zaman alabilir. Yatağınızın ölçülerini öğrendikten sonra en beğendiğiniz nevresim takımını kendiniz için seçebilirsiniz. Eğer geniş bazalı bir yatağa sahipseniz ve çarşafınızın daha şık görünmesini istiyorsanız, biraz daha büyük bir çarşaf tercih etmek size yardımcı olacaktır.

Ürünün içeriği ise nevresim almadan önce bakmanız gereken en önemli noktalardan bir diğeridir. İçerisinde polyester veya tencel gibi kumaş tipleri yer alan nevresim takımları genellikle çok fazla terlemeye sebep olur ve çok fazla tercih edilmezler. Yüzde yüz pamuktan oluşan veya içerisinde bambu bulunan nevresim takımları en çok tercih edilen ve en konforlu takımlar olarak bilinmektedir. Yaz ve kış için farklı kumaş tiplerinde nevresimler tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Yazın serin tutmasından dolayı keten içeren nevresim takımları tercih edilebilirken, kışın ise pamuk ve bambudan oluşan ve ketene oranla daha sıcak tutan nevresimler tercih edilmesi önerilir. Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz, antialerjik nevresim takımlarını da inceleyebilir ve kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Nevresim seçerken yatak odanızı öne çıkaracak ve zevklerinize hitap edecek bir nevresim takımı seçmek önemlidir. Nevresim takımları genelde çok çeşitli olur ve sizin için karar vermek zor olabilir. Böyle bir durumda renk seçiminden başlayarak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Eğer sade modellerden hoşlanıyorsanız düz renk bir takım tercih edebilir, odanıza biraz daha hareket katmak istiyorsanız desenli modelleri inceleyebilirsiniz. Çiçek desenli modeller kadınlar tarafından daha çok kullanılırken, düz renk ve pötikareli takımlar ise erkekler için daha çok tercih ediliyor.

King Size Nevresim Seti Fiyatları Ne Kadardır ?

King size nevresim seti fiyatları ürüne göre değişiklik göstermektedir. Hemen Chakra üyeliği oluşturarak size özel indirimleri yakalayabilir ve fırsat ürünlerini öğrenebilirsiniz.

King Size Nevresim Seti ile Çift Kişilik Nevresim Takımı Arasında Ne Farklar Vardır ?

Uyku kalitesi her bireyin sağlığı için önemli etkenlerden biridir. Bunun için de doğru yatağı seçmek ve kendinizi tanıyarak, kendinizi en mutlu edecek şekilde yatağınızı oluşturmanız kilit bir noktadır. Dekorasyon ve odanın dizaynını bir yana bıraktığımız zaman, dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri ise yatağın rahatlığıdır. Yatak satın almak kolay verilecek bir karar değildir ve yatak alırken birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır.

Yatak alacağınız zaman görevli kişinin size ilk soracağı soru istediğiniz yatağın boyutudur. Birçok farklı yatak boyutu bulunur. Tek kişilik yataklar standart olarak maksimum 120x180 ölçülerinde üretilir. Dolayısıyla tek kişilik nevresim setleri de aynı boyutlarda üretilerek hizmete sunulmaktadır. Tek kişilik yataklarda bir diğer boyu ise 1.5 kişilik olarak adlandırılan yataklardır. 1.5 kişilik olarak bilinen yataklar da tek kişilik yataklardan çok farklı değildir. Genellikle standart ölçüleri 120x200 olarak üretilir. 1.5 kişilik nevresim takımları genellikle üretilmemektedir veya çok az üretilmektedir. Bu yüzden 1.5 kişilik nevresim seti bulmak diğerlerine göre biraz daha uğraştırıcıdır.

Çift kişilik yataklar ise genelde iki kişinin tercih ettiği yataklardır. Tek kişilik yataklara göre çok daha geniş olur ve iki kişinin rahatlıkla yatabilmesi için tasarlanır. Çift kişilik yatakların standart ölçüleri ise genellikle 140x190 olarak hesaplanır. Çift kişilik yatakların da alt kategorileri vardır ve king size ölçüsü bunlardan biridir. King size yatak ölçüleri 193x203 cm olarak üretilir. Çift kişilik yataklara göre daha geniştir ve iki kişi çok rahat bir şekilde kullanabilir.

King size nevresim seti ve çift kişilik nevresim setinin tek önemli farkı boyutlarıdır. Tabii ki desenlerde ve modellerde farklılıklar görülebilir ancak bunlar dikkate alınacak farklılıklar olarak değerlendirilmez.

2022 King Size Nevresim Seti Modelleri Nasıl Olmalıdır ?

2022 yılında king size nevresim seti modellerinde pastel renkler öne çıkıyor. Pudra rengi, açık pembe ve mavi tonları bu senenin en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Sade modeller bu senenin modası iken, daha minimal desenlere sahip nevresim setleri de ilgi görüyor. Kahverengi tonları bu sene bütün tekstil ürünlerinde olduğu gibi, nevresim takımlarında da dikkat çekiyor.

King Size Nevresim Seti Nasıl Temizlenir ?

King size nevresim setinin temizliği diğer nevresim setlerinden farklı değildir. Bütün ürünlerimizi makineye atarak yıkayabilirsiniz. Maksimum yıkama sıcaklığının 40 derecenin üstüne çıkmaması şiddetle önerilmektedir. Ürünlere ağartma işlemi ve tamburlu kurutma yapılmamalıdır. Ürünleri ütüleyeceğiniz zaman da sıcaklığa dikkat edilmelidir. Ütü tabanı sıcaklığının en fazla 110 derece olması önerilir. Buharlı ütüleme ürünlere kalıcı zarar verebilir ve önerilmez. Ürünleri kuru temizlemeye vermeniz de ürünlerde hasara sebebiyet verebileceğinden dolayı önerilmemektedir.

Ürünün makineye atacağınız zaman, ona uygun deterjan seçmeniz gerekmektedir. Eğer ürününüz renkli ise koyu renklerle makineye atmanız ürünün renginin değişmesine neden olabilir. Nevresim setinin formunun bozulmaması için maksimum 40 derecede yıkamak gerekmektedir. Çok sıcakta nevresimleri yıkamak nevresimlerinizin çekmesine sebep olacaktır. Nevresimleri soğuk su ile yıkamanız da önerilmemektedir, aksi takdirde ürünleriniz temizlenmeyecek ve tam anlamıyla hijyenik olamayacaktır.

Yumuşatıcı kullanmak da dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Eğer pamuk ağırlıklı bir nevresim kullanıyorsanız, yumuşatıcı olmadan yıkadığınız ürünleriniz sertleşebilir ve ilk günkü yumuşaklığı yok olabilir. Bu tarz bir durumun önüne geçmek için yumuşatıcı kullanılması önerilmektedir.

King Size Nevresim Seti'nin Kalitesi Nasıl Anlaşılır ?

King size nevresim takımının kaliteli olup olmadığını anlamak istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken hususlardan biri nevresimin içeriğidir. Burada içeriğinden kasıt kumaşlardır. Kaliteli kumaşlarla üretilmiş olan bir nevresim takımı, dolayısıyla kaliteli olacaktır. Eğer pamuklu bir nevresim takımı satın aldıysanız ve nevresimin kalitesini ölçmek istiyorsanız, bakmanız gereken şey iplik tel sayısının fazla olup olmadığıdır. 1 cm kadar olan bu iplik tellerin fazla olması, nevresimin daha dayanıklı ve yumuşak olduğu anlamına gelmektedir. Bu da ürününüzü uzun yıllarca yıpranmadan kullanabilme olasılığınızı arttıracaktır.

Bir nevresim setinin hava geçirgenliği de, kalitesi kontrol edilirken dikkat edilen bir konudur. Yüzde yüz pamuk veya bambudan üretilen nevresim setleri hava geçirdiği için oldukça fazla tercih edilir. Eğer nevresim takımınız yumuşak, hijyenik ve dayanıklı ise kaliteli kabul edilmektedir. Alerjisi olan kişiler genelde antialerjik ve nefes alan kumaşlarla üretilen nevresimler kullanmayı tercih ederler.

Pamuktan üretilen nevresim takımları sıcak tuttuğu için terleme yaptığı yanılgısı oldukça yaygındır. Ancak pamuk hava alan bir kumaş olduğu için çok terleme veya bunaltma etkisi yaratmaz. Hava alan özelliği sayesinde sizlere kaliteli ve huzurlu bir uyku sunarken aynı anda da cildinizin gece boyunca hava almasını da engellemez.

King Size Nevresim Seti Boyutları Nelerdir ?

King size nevresim seti, çift kişilik nevresim seti kategorisinde kabul edilmektedir. King size anlam olarak kral boyu veya aile boyu olarak düşünülebilir. Normal yataklardan daha büyük ölçülerde üretilen king size yatakları iki kişi çok rahat bir şekilde kullanabilmektedir. Nevresim takımlarının en büyüğü king size boy olarak üretilmektedir.

Normal şartlarda nevresim boyutunu belirleyen şey yorgan ölçüsüdür. Türkiye’de genel olarak kullanılan standart yorgan ölçüleri tek kişilik için 155x215 cm iken, çift kişilik yorganlarda ise bu ölçü 195x225 cm olarak üretilir. Yorgan nevresimle birlikte kullanıldığı için nevresimin yorgandan 5 cm daha büyük olması gerekmektedir.

King Size nevresim setlerinin boyutları king, extra king ve superking olarak belirlenmiştir. King ürünlerin ebatı 230x220 cm olarak tasarlanıp üretime sunulur. Extra King ise King Size nevresim takımlarının bir boy büyüğü olarak düşünülebilir. Extra King ürünlerin ebatı 260x220 cm’dir ve King Size yataklarınız için uygundur. Superking nevresim setleri ise en büyük boyuttaki nevresim takımlarıdır. Oldukça konforlu olan ürünler her yatak tipi için uygundur. Ürünlerin hepsinde yüzde elli bambu ve yüzde elli pamuk kullanılır. Nefes alan kumaşı sayesinde sizlere huzurlu bir uyku hizmeti sunmayı amaçlayan superking nevresim takımlarının ebatları ise 274x234 cm olarak hesaplanır ve ona göre üretim sağlanır.