YORGAN MODELLERİ

Yorgan Modelleri

Yorgan modelleri Chakra'da. Birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı yorganlar hızlı kargo imkanı ile chakra.com.tr'de sizleri bekliyor.

Uyku sizi günün tüm yüklerinden kurtarırken, yeni güne sağlıklı ve enerjik başlamanıza da yardımcı olabilir. İyi bir gece uykusu size sağlık ve canlılık sağlar. Uyku kalitenizi artırmak ve gün boyunca optimum enerji seviyelerini korumak için doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir. Kuştüyü yorganların yanı sıra şilte ve yastıkların da uyku kalitesi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Kuştüyü yorganlar, sizlere sağladıkları fonksiyonel özellikler ile dinlenmenizi ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmenizi yardımcı olabilir. Vücuda doğrudan temas eden yorgan çeşitleri uyku kaliteniz üstün çok önemli olan bir etkiye sahiptir. Kaliteli ve konforlu bir uyku için doğru yatak seçimi önemli faktör haline gelir.

Yorganlar genellikle dolgu malzemelerine göre farklılık gösterir. Bu sebepten ötürü yorganlar arasında tercih yapacağınız zaman malzemenin özelliklerine ve ikliminize uygunluğuna dikkat edebilirsiniz. Yorgan, yüksek oranda ısı tutma özelliğine sahip bir astara sahiptir. Bu sebeple ılıman iklimlerde veya çok soğuk olmayan bölgelerde geçiş havalarında bu ürünün kullanılması tavsiye edilir. Mikro jellerdeki maddeler nem emici özelliklere sahiptir. Çok sık bir şekilde dokunan kuş tüyü yorganlar ısıyı çok tutabilir. Özellikle sıcak ve soğuk iklimlerde uyurken terleme sorununu çözmek için bu ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Tüy yorganlar çok yumuşak bir dokuya sahiptir. Hava alabilen yapısı sayesinde hacmini uzun yıllar koruyabilen bu yorganlar uzun ömürlü bir kullanım süresi sağlayabilir.

Özel havalandırma kanalları ile donatılmış Chakra yorgan modelleri, rahat nefes alır. Bu özelliği ile uyku sırasındaki ter veya koku problemleriyle ideal şekilde ürünler baş edebilir. Konfor sunan iç hava geçişleri ile ısıyı tüm noktalara eşit olarak dağıtılabilir. Çevre ve sürdürülebilirlik konusunda endişe duyanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bambu içerikli ürünleri, nefes alabilirlik söz konusu olduğunda da iyi performans gösterir. Bu ürünler ile vücut rahat bir şekilde nefes alır. Yumuşak ve hafif yapısı sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Yılın herhangi bir zamanında kullanılabilecek bir yorgan arıyorsanız mevsimlik olan modelleri her zaman tercih edebilirsiniz. Bu ürünler mevsime göre değişebilen seçeneklere sahiptir.

Dokuma işlemi sırasında doğallığı oldukça yüksek düzeyde koruyabilen yorgan, çok yumuşak yapısının ötesinde havayı içerisine kolayca hapsedebildiği için yüksek seviyelerde bir yalıtım sağlayabilir. Özellikle kış mevsiminde oldukça popüler olan kuş tüyü yorganlar, en sert soğuklarda bile içinizi ısıtabilir. En yüksek ısı tutma özelliğine sahip ürünler de uyku kalitesini pozitif bir yönde etkileyebilir. Ayrıca ısı yayılımı çok iyi olmasına rağmen oldukça yumuşak ve hafiftirler. Ancak bu ürünler sırt ve kaz tüyü olmak üzere iki farklı tipte üretilir. Üründeki tüy sayısı arttıkça sıcaklığı, yumuşaklığı ve hafifliği de artar. Antik çağlardan beri kullanılan bu yorganlar, doğallığı, dayanıklılığı, sıcaklığı, sağlıkılığı ve yenilenebilir yapıları nedeniyle tercih edilir. Ayrıca, nemi başarıyla emer ve asla terleme gibi durumların rahatsız hissiyatını hissettirmez.

Kuştüyü yorganlar ideal ölçülerde tasarlanır, ikili veya tekli tipinin yanı sıra çocuklara özel ölçüleri de bulunur. Yatağınızın ölçülerine göre nevresim ölçülerinden dilediğinizi seçip ideal nevresim setinize kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Çift Kişilik yorgan 195x215, 215x225, 255x215 veya 270x230 gibi farklı ölçü seçenekleriyle sunulur. Kuş tüyü yorganlardan tasarım polar yorganlara kadar geniş bir ürün yelpazesini ihtiyacınız olan ölçülerde satın alabilirsiniz. Uygun boyutta kuş tüyü yorganlar, uyku kalitesini olumlu bir şekilde etkileme özelliğine sahiptir. Yorganlardan tam performans elde etmek için doğru ölçülerdeki ürünleri seçmeniz gerekir. Yorganın boyutu yer sıkıntısı yaratacağı için doğru boyutta yorgan seçmeniz üstünüzü tam olarak örtebilmek için önemlidir. Chakra'nın yorgan çeşitleri arasında king boy ve çift kişilik yataklar için ideal yorganı kolayca bulabilirsiniz. Birçok farklı seçenek arasında istediğiniz boyuttaki yorganları hemen satın alabilirsiniz.

Bebek yorganları, konforlu bir deneyim için bebeklerin hassas doğası düşünülerek tasarlanmıştır. Çocuğunuzun gelişiminde büyük etkisi olan yorganlar uyku ritminin sağlanmasına yardımcı olurken, bebeğin ihtiyaç duyduğu niteliklerin aktarılmasına da destek olur. Chakra, bebekler için iyi bir sıcaklık düzenleyici etkiye sahip yorganlar ile birçok ebeveynin ilk tercihidir. Bebek yorganları özel nefes alabilen kumaş yapısı ile onların uyku sırasında ihtiyaç duyduğu havanın emilmesini sağlar. Nefes alabilirliği sayesinde ısıyı da içinde hapsederek soğuk algınlığı veya grip enfeksiyonlarını önleyebilir. Chakra'nın doğal ürünleri ile bebeğinize konforlu bir uyku deneyimi yaşatabilir, sağlıklı ve rahat yorganlarla büyümesini destekleyebilirsiniz.

Chakra, çift kişilik yorganda sunduğu çeşitliliği, tek kişilik yorgan modellerinde dahi korumaya devam eder. Ürünleri incelediğinizde king boy tasarım yorganlardan pamuklu modellere kadar aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan bu ürünler sayesinde Chakra kalitesinden de yararlanabilirsiniz. Yıkanması kolay olan bu ürünleri çeyiz hazırlayanların sıklıkla tercih edebilir. Hijyen kriterlerine uygun ve kolay temizlenebilir pamuklu yorganlar, günlük yaşama büyük bir işlevsellik katabilir. Salondan çocuk odasına kadar kullanabileceğiniz yorganlar ile ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz. Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, farklı malzemelerden yapılmış onlarca modelin rahatlatıcı etkileri sayesinde bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Rahatlatıcı yapısı ile ürünler uykuya dalma süresini kısaltır. Rahat ve konforlu bir gece uykusu için yorgan modellerine göz atabilir ve aradığınızı anında bulabilirsiniz.

Yorgan Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Yorgan seçerken öncelikle yaşadığınız bölgeyi ve o bölgenin iklimin genel özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Soğuk havaların hâkim olduğu bölgeler ile kışları ılıman geçen bölgelerde kullanılan yorganlar farklı olmalıdır. Ürünleri satın alırken kalınlığını, özelliklerini ve ısıtma kapasitesini bu şekilde belirleyebilirsiniz. Ayrıca satın almaya karar verdiğiniz ürünün yapay mı yoksa doğal malzemeden olacağına da karar vermelisiniz. Ürünün pamuklu modeller mi yoksa yünlü çeşitler mi olacağına karar verirken isteklerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Hangi ürün olursa olsun Chakra sizlere en iyi performansı sağlayacak olan ürünleri sunar.

Ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise fiyattır. Dolgu malzemesi yorganın fiyatına doğrudan etki edebilir. Bu nedenle ürün satın alırken dolgu malzemesini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Başka bir faktör ise dokuma sıklığıdır. Ürün gevşek, nefes alabilen bir tekstil yapısına sahip olması sağlıklı bir vücut için çok önemlidir. Bu aşamada, ürünün gevşek bir dokumaya sahip olduğundan emin olmak size hem yalıtım hem de sıcaklık açısından avantaj sağlar.

Temizlik ise başka bir faktördür. Tüm ürünler çamaşır makinesinde kolayca yıkanamaz. Bu nedenle seçeceğiniz ürünün kolay temizlenebilir olmasına da dikkat etmelisiniz. Kimi ürünler fermuarlı bir yapıya sahiptir. Temizlemek ya da havalandırmak istediğinizde dolgu malzemesini kolayca boşaltabilirsiniz. Bu tür ürünleri tercih etmeniz durumunda havalandırma için iç dolguyu çıkarabilir ve kılıfını çamaşır makinesinde kolayca yıkayabilirsiniz. Bütün bu detayların yanında satın almaya karar verdiğiniz ürünün size hissettirdiği his de önemlidir. Her ne kadar ısınma amaçlı kullanılsalar da bu ürünlerin gece yatarken ve uyurken nasıl hissettirdiğine de dikkat etmeniz gerekir. Kalın yorganlar, hareket kabiliyetini azalttığı için uyku kalitesini biraz azaltabilir. Bu nedenle olabildiğince hafif ve yumuşak olanları tercih edebilirsiniz.

Yorgan Nasıl Temizlenir ?

Yorganınızı makinede yıkayacaksanız 30 veya 40 derecedeki programları seçebilirsiniz. Ayrıca sıkmak için 500 veya 600 devir hızlarını tercih edebilirsiniz. Bambu ya da kuş tüyü yorganınızı mutlaka en hassas döngüde yıkamanız önerilir.

Pamuklu yorganlarınızı düz bir zemine serip kurutmaya devam etmelisiniz. Bu şekilde pamuk tek bir yerde toplanmaz. Yünlü yorganlar, çamaşır makinesinden geçebiliyorsa yünlü programında rahatlıkla yıkanabilir. Kuruturken pamuk gibi düz bir yüzeye yaymalı ve ardından kurutmalısınız.

Tüm çift kişilik yorganlar makineye sığmaz. Bu durumda, banyoda veya büyük bir kapta yıkayabilirsiniz. Öncelikle soğuk suda ve birkaç saat beklemek çok faydalıdır. Daha sonra yünlü çamaşırlarınızı yıkamak için kullandığınız deterjanı ekleyip ürünü makinede yıkayabilirsiniz. Uygulamadan sonra süzebilir, temiz su ile iyice durulayabilir ve deterjanları çıkarabilirsiniz.

Mevsime Göre Yorgan Nasıl Seçilmelidir ?

Doğal malzemeler olan kuş tüyü, pamuk ve bambu, vücudun ihtiyaç duyduğu ısı dengesini bulmasına yardımcı olur. Nefes alabilen yapıları ile vücudun gece ihtiyaç duyduğu miktarda oksijen almasını sağlayabilir. Chakra'nın üretiminde uzman olduğu bambu lifleri ile tasarlanan yorganlar, doğal yapısı ve yumuşak dokusuyla dikkat çekmeyi başarır. Kuş tüyü yorgan vücut ısınızı dengeleyerek hava sıcakken serin, soğukken sıcak kalmanıza yardımcı olur. Polar yorganlar genellikle kışın kullanılırken, yorganlar ve kuş tüyü yorganlar her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede değişen mevsimlerde yorganızı değiştirmek zorunda kalmazsınız ve tek bir yorgan ile tüm yıl boyunca rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Doğal özellikleri ve özel nefes alan yapısı sayesinde nemin kaybolmasını sağlayan bambu ve kaz tüyü yorgan, huzurlu bir uyku için ideal bir parça haline gelir. Bu yorganlar nemi emme özelliği sayesinde darlanma ve terleme gibi istenmeyen durumları engeller. Vücut ısısını yorganın içinde hapsederek doğal bir yalıtım oluşturan bambu ve kaz tüyü yorganlar rahatça hareket etmenize de imkân sağlayabilir. Sağlıklı oldukları için herhangi bir soruna yol açmazlar. Kaz tüyü veya bambuya alerjiniz yoksa bu yorganlarla uyku kalitenizi artırabilirsiniz.

Yorgan Fiyatları

Chakra, bebek yorganından çift kişilik yorgana kadar geniş bir ürün yelpazesini sizlere sunar. Uyku kalitesini artıracak ve vücudun gerekli enerjiyi geri kazanmasına yardımcı olacak tekli veya ikili yorganlar arasından doğru ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Yumuşacık ve dinlendirici bir gece uykusu için yorganlara göz atabilir ve hemen ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

Her beğeniye ve gereksinime uygun olan ürünler sunan bir marka ile evinizdeki her ihtiyacı karşılayabilirsiniz. Konforu ve dayanıklılığı uygun fiyata sunan Chakra, sizi ve isteklerinizi anlar. İstekleriniz doğrultusunda ürün gamını geliştirir. Chakra, bütçenizi sarsmayacak bir fiyata konforu ve sağlığı evinize getirmenize yardımcı olur. Modeli ve rengi ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza en uygun yorganları her zaman Chakra'da bulabilirsiniz. Markanın uygun fiyatlı ürünlerini şimdi chakra.com'dan satın alabilirsiniz.