SIVI GEÇİRMEZ YATAK ALEZİ

Sıvı Geçirmez Yatak Alezi Modelleri

Alez modelleri Chakra'da. Birbirinden kaliteli sıvı geçirmez yatak alezi fiyatları hızlı kargo imkânı ve indirimli fiyatlarlar chakra.com.tr'de sizleri bekliyor.

Alezler, uzun yıllardır en çok kullanılan ev eşyalarından biridir. Fiziksel sağlığınızı korumak için önemlidir. Yatağınızı zamanla oluşabilecek aşınma ve kirlerden korumak için çeşitli önlemler almanızda fayda vardır. Alezler, bir koruma tabakası görevi görür ve yatağınızı ilk günkü durumunda tutar. Kir, gözyaşı veya nemden yatağınızı bu ürünler korur. Yatak koruyucuları da uyku kalitenizi etkiler. Bu nedenle yatağınız için bir yatak koruyucusu seçmek ve kullanmak çok önemlidir.

Yatağınızı kirden ve sıvılardan arındırmak için alezler de düzenli olarak yıkanmalıdır. Belirli bir düzende yıkanmayan alezlerde koku oluşumu ya da sararma gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir. Düzenli bir şekilde bu ürünleri yıkayarak hijyen sağlayabilirsiniz. Eğer üründe sadece bir bölgesi kirliyse o noktayı temizleyebilir ve alezleri rahatça kullanabilirsiniz. Her ihtiyacınıza yanıt olan Chakra ile evinizin konforunu sağlayabilirsiniz.

Markada her isteğe ve yatak boyutuna uygun olan alez çeşitleri vardır. Bambudan üretilen bu ürünler sağlığınızı korumak adına nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Bu yapısı sayesinde uyku sırasında vücudunuzun ısı dengesini koruyabilirsiniz. Sonuç olarak, yatağınıza maksimum güvenlik ve konfor sağlar. Çatlama, küf ve koku gibi olumsuz koşullara karşı direnci iyi olan bu modeller çoğu kişi tarafından tercih edilir. Çok katlı poliüretan tabana sahip alez modelleri ile yatağınızın hijyenini ve konforunu arttırmanız oldukça kolay bir hale gelebilir.

Çoğu modelde hammadde olarak bambu kullanılır. Bu ürünler konfor sunan yapısının yanında da suya karşı dayanıklıdır. Bambunun yumuşak dokusu sayesinde rahatlık sunar. Yumuşak dokulu suya dayanıklı alez modellerini uyku sağlığınız için de son derece faydalıdır. Ürünlerin köşe kısımlarında yer alan lastikler sayesinde kolayca köşelere veya yatağın yanına kolayca alezi yerleştirebilirsiniz. Bu lastikler kaymayı önleyerek daha konforlu bir kullanım sunar.

Su geçirmez alez çeşitleri ile dolgulu modellerin arasında olan en büyük fark, adından da anlaşılacağı gibi su geçirmez olasıdır. Yatakları ıslanma riski yüksek olan kişilerin sıklıkla tercihi olan bu modellerin en alt katmanı sıvı geçirmez bir malzemeden yapılmıştır. Bu sayede yatağın içine su girmesine izin vermeyen sıvı geçirmez şiltenin üst kısmı da bambudan yapılır. Su geçirmez yatak alezi modellerini tercih ederek konforunuzdan asla ödün vermeden maksimum yatak güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Alez Ne İşe Yarar?

Alez yatağınızı dış etkenlere karşı koruyan bir kılıf görevi görür. Alezsiz olarak kullanılan bir yatak, sıvılardan, kirden, aşınma ve yıpranmadan korunmaz. Fakat yatağınızda alez kullanarak rahatlıkla dilediğiniz gibi kullanım sağlayabilirsiniz. Chakra alez modelleri kaliteli astar ve su geçirmez yüzey olmak üzere ikiye ayrılır. Yatak koruyucular hem sizin hem de yatağınızın güvenliğini sağlayabilir. Uzun süreli kullanımlarda ise yatak üzerinde oluşan mikroorganizmalara karşı koruyucu kalkan görevi gören alezler, çıkarılabilir ve yıkanabilir yapısı sayesinde yatağını temiz tutmak isteyenlere ciddi bir rahatlık sunabilir. Bu özelliğinin yanında da yatağınızında kullanımdan ötürü eskimesini ürün çeşitleri ile önleyebilirsiniz.

Alez Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Alez bir diğer adıyla yatak koruyucu, yatağınızı dış etkilerden korur. Bu özelliği sayesinde yatağınızın her zaman ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Yatağın ömrünü uzatarak ev ekonomisinin iyileştirilmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda yumuşak bir dokuya da sahip olduğu için uyku kalitenizi kısa sürede artırır. Nefes alabilen özel bambu kumaş yapısı sayesinde yatağınızın nefes almasını sağlayabilir.

Ürün seçerken öncelikle ne tür bir yatak koruyucuya ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Yataklar farklı boyutlarda gelir ve farklı ihtiyaçlar için kullanılır. Bu nedenle neye ihtiyacınız olduğuna karar verirken yatağınızında boyutunuda göz önünde bulundurursanız iyi olabilir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra en önemli konu satın alacağınız alez çeşitlerinin malzemesi ve üretim kalitesidir. Birinci sınıf ve kaliteli malzemelerden üretilen bir Chakra alezi, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Yapıldığı hammaddenin zararlı maddeler içermemesi ve herhangi bir risk oluşturmaması sağlığınız açısından çok önemlidir.

Öncelikle, ne tür bir yatak koruyucuya ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Çünkü yatak koruyucuları, yatağa tutturma yönteminde de büyük farklılıklar gösterir. Ayrıca bazı kişiler bu ürünleri sadece Alezlerin kaymasını engellemek için kullanırken, bazıları ise gece terlemelerinin yatağa zarar vermesini önlemek için yatak koruyucu tercih etmektedir. Bu nedenle kullanım amacınızı netleştirirseniz çok daha uygun bir ürün satın alabilirsiniz.

Yatak koruyucu seçerken özellikle malzeme ve kumaş kalitesine odaklanmanız iyi olabilir. Sağlıklı bir kumaş içeriğine sahip olan markanın ürünleri ile huzurla uyuyabilirsiniz. Kaliteli ve sağlıklı malzemeden üretilen yatak koruyucular yıkanabilir olduğu kadar çok daha kullanışlı ve dayanıklıdır. Kenarı lastikli bir alez satın almayı düşünüyorsanız, bu lastiğin esnek ve yatağınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Fakat markanın bu ürünleri yatağınıza tam oturarak kaymayı önleyebilir.

Önceliğiniz hipoalerjenik ve yoğun dokunmuş bambulu kumaşları tercih ederek yatağınızda sağlığınızı her zaman koruyabilirsiniz. Tam hijyen sağlamak için alezler egzama, astım veya alerjik hastalıklarla savaşan bakteri ve bakteri oluşumunu engelleyen bir yapıya sahiptir. Ütülemeyen, kırışmayan yatak koruyucular, kaymayan ve hipoalerjeniktir. Bütçenizi zorlamayan fiyatlı ve sağlam modeller arıyorsanız Chakra markalı yatak koruyucuları sizler için doğru seçim olur.

Alez Hangi Programda Yıkanır ?

Yatağınızı kirden ve sıvılardan korumak için olan bu ürünler hijyeninizi sağlamak içinde düzenli bir şekilde yıkanmalıdır. Düzenli bir şekilde yıkanmayan ürünler vücudunuzu rahatsız edebilir. Kaşıntı, döküntü ya da alerji gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle düzenli aralıklarla ürünleri yıkayarak bedeninizi koruyabilirsiniz. Yıkama işlemini doğru yaparsanız, alezleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Teninizle temas halinde olan yatak koruyucuları sirke ve limon gibi doğal malzemelerle de yıkayabilirsiniz. Bu şekilde hem alezleri kimyasal maddelerden koruyabilir hem de doğal içerikli ürünlerle güvenle hijyen sağlayabilirsiniz. Eğer alezin sadece bir bölgesi kirliyse o noktayı beyaz sirke ya da limon ile temizleyebilirsiniz. Bu temizliğin ardından da ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Alezleri çamaşır makinesinde yıkayacaksanız, hassas bir programı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede alezinizi yıkama işlemi sırasında zarar görmesini önleyebilirsiniz. Yatağınıza uygun olan ürünü seçmek doğru alezi seçmek kadar temizliği de önemlidir. Yatağınızı ideal bir şekilde temizlemek için bazı adımları uygulamanız gerekir. Öncelikle alezi geniş ağızlı bir fırça ile süpürmeniz gerekir. Böylece üzerindeki tüm kalıntı, toz ve tüyleri alabilirsiniz. Ardından, yatağınız için doğru temizleyiciyi seçmeniz gerekir. Bu sayede yatağınızın zarar görmesini de önleyebilirsiniz. Bunun için limon suyunu, beyaz sirke ve suyu karıştırarak harika bir temizleyici karışım elde edebilirsiniz. Karışım sayesinde yatak koruyucuyu elde yıkayabilirsiniz. Ürünün üzerindeki büyük lekeleri çıkarmak için bu karışımı sararmış bölgeye sürmeniz ve 15 dakika beklemeniz gerekir. Lekenin gittiğinden emin olduğunuzda bölgeyi nemli bir bezle silebilir ve alezi tekrar yıkayabilirsiniz.

Ürün makinede yıkamaya uygun ise su sıcaklığını soğuğa yakın seviyeye indirip yıkama devresine geçebilirsiniz. Devir ayarı olarak narin çamaşırlarınızı yıkamak için tercih ettiğiniz yıkama programını seçebilirsiniz. Makinede yıkadıktan sonra ürünü kurutmak için kurutucuya koyabilirsiniz. Alezleri ütülemek istiyorsanız ilk olarak tam olarak kurumuş olması gerekir. Tam olarak kurumamış ürünler ütüleme aşamasında sıkıntı yaratabilir ve daha fazla kırışabilir. Bu ürünleri ütülemek isterseniz düşük ısıda işlem yapabilirsiniz. Düz bir zemine ürünü yayarak düşük ısıda ütü yapabilirsiniz.

Alez Nasıl Kullanılır?

Yatağınızı sıvılardan, kirden ve lekelerden korumak için sıklıkla alez modellerini kullanabilirsiniz. Kaliteli alez modelleri ile yatağınızı olumsuz durumlardan korurken uyku konforunuzu arttırabilirsiniz. Alezler, gözenekli yüzeyi ile yatağınızın ve sizin vücudumuzun nefes almasını sağlar. Bu ürünler nefes alan yapısından ötürü sıcak mevsimlerde terlemenizi ve terli kalmanızı önleyebilir. Özel olarak tasarlanmış üst yüzeyi ile soğuk kış gecelerinde sizin üşümeden uyumanızı da bu ürünler sağlayabilir. Bambu kumaşın sağladığı bu özellik ile markanın ürünleri dört mevsim size konfor sunar. Alez çeşitlerini kullanarak yatağınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Alezin ölçüleri, yatağın ölçülerine göre değişiklik gösterebilir. Tek ve çift kişilik yataklar için farklı yatak ölçüleri tercih edilebilir. Antibakteriyel ve antialerjik malzemelerden üretilen alez modelleri, bambulu dokusu ve yumuşak yapılı yüzeyi sayesinde yatağınızı temiz tutar, uyku kalitenizi artırır. Alez ile daha konforlu ve sağlıklı bir yatakta uyumak mümkün bir hale gelir. Farklı yatak tipleri için farklı ölçülerde tercih edilebilen alez modelleri, sizlere çeşitlilik sunabilir. Yatağınızı elastik kenarlarla tamamen kaplayan ve yüzde yüz koruyan yatak, konfor ve güvenliği bir arada sizlere sağlayabilir.

Alez Fiyatları Ne Kadar?

Yumuşak ve bambulu yapısı sayesinde yatağınızın konforunu artıran alez çeşitleri, siz uyurken rahat etmenizi sağlar. Alezler ile rahat uyuyabilir, yeni bir güne daha enerjik uyanabilirsiniz. Yatak alezleri, gece uyurken vücut ısınızı dengeli tutmanıza yardımcı olarak kaliteli bir uyku çekmenin en önemlidir. Farklı ve son teknolojik üretim sistemleri ile uyku kalitenizi artıran yatak alezi modelleri, günlük yaşamınızın daha kaliteli, rahat ve enerjik olmasını sağlayabilir.

Ev tekstili ürünü içerisinde kullanışlı bir malzeme olarak öne çıkan alezler, yatağınızın ve vücudunuzun sağlığı için hayati önem taşıyan detaylara sahiptir. Kaliteli malzemeler sayesinde uzun ömürlü olan bu ürünler oldukça pratik ve kullanışlıdır. Öte yandan alez fiyatı, almayı düşündüğünüz yatağın boyutuna ve üretim malzemesine göre değişir. Üretim malzemelerinin boyutu ve kalitesi arttıkça alez çeşitlerini fiyatları da orantılı olarak artış gösterebilir. Fakat bu çeşitleri uzun seneler boyunca keyifle kullanabilirsiniz. Tek veya çift kişilik yataklar için üretilen yatak koruyucu fiyatı çift kişilik yatak fiyatından daha az olabilir. Yapmanız gereken tek şey, hangi boyutta yatak almak istediğinize karar vermektir. Chakra’da yer alan ürünler arasından ihtiyaçlarınıza en iyi yanıtları veren ürünleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Chakra’nın güvencesi ile evinizin ihtiyacı olan alezleri bütçenizi zorlamadan temin edebilirsiniz.