Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Çarşafsız
Turuncu
1

TEK KİŞİLİK NEVRESİM SETİ MODELLERİ

Tek Kişilik Nevresim Seti Modelleri

Birbirinden kaliteli tek kişilik nevresim seti modelleri Chakra'da. Sizlerde indirimli tek kişilik nevresim seti fiyatları için chakra.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Tek Kişilik Nevresim Seti İçinde Neler Bulunur?

En çok tercih edilen yatak odası ürünü olan nevresim takımı bir yastık kılıfı, bir çarşaf ve bir nevresim içerir. Kullanımı için yastıklar yastık kılıflarına sarılır, çarşaf yatağın üzerine serilir ve son olarak battaniye bir nevresim ile örtülür. Tek kişilik nevresim setleri birçok çeşit ve kaliteye sahip olabilir.

Tek Kişilik Nevresim Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

“Doğru” nevresim takımını bulduğunuzda, uykunuzun kalitesi için harikalar yaratabilir. Bu nedenle, hangi nevresim takımının sizin için doğru olduğunu bulmak için zaman ayırmaya değer. Nevresim takımlarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

● Boyut:

Satın almadan önce doğru boyutta nevresimlere sahip olduğunuzdan emin olun. Yatağınızı ölçün, böylece hangi boyutta tek kişilik nevresimlere ihtiyacınız olacağından tamamen emin olabilirsiniz. Yatağınızın genişliğini de kontrol ettiğinizden emin olun.

● İplik Yoğunluğu:

Mağazaya gitmeden önce iplik yoğunluğu hakkında bilgi edinin. Temel olarak iplik yoğunluğu, tabakanın örgüsünün her iki yönünde inç kare başına iplik miktarıdır. İplik yoğunluğu, aradığınızı bulmanızı kolaylaştırmak için ambalajın üzerinde belirgin bir şekilde gösterilmelidir. İplik sayısı sayısı ne kadar yüksek olursa, nevresim setiniz o kadar yumuşak olacaktır.

● Renk ve Stil:

Tek kişilik nevresim setlerinizin ve yatak takımlarının rengi ve stili, yatak odanızın genel teması için çok önemlidir. Dinlenmek ve gençleşmek için elverişli, rahatlatıcı bir ortam yaratmak isteyeceksiniz.

● Malzeme:

Nevresimlerinizde kullanılan kumaş çeşitlerine de dikkat etmeniz önemlidir. Pamuk ve bambu, nevresimler için popüler bir seçimdir, birçok kişi kolayca kırışmayan bir pamuk karışımını tercih eder. Bambu kumaş ve pamuk oldukça nefes alabilir ve aynı zamanda fazlasıyla esnektirler. Bu kumaşlar yüksek iplik sayılarına sahip kumaşlar halinde dokumak kolaydır, bu da nevresim setinizin sizin için daha konforlu olacağı anlamına gelmektedir.

Tek Kişilik Nevresim Seti Fiyatları Ne Kadardır?

Tek kişilik nevresim takımları fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. En kaliteli tek kişilik nevresim modellerini hemen Chakra’dan inceleyebilirsiniz!

Tek Kişilik Nevresim Seti ile Çift Kişilik Nevresim Takımı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sade veya desenli nevresimlerini farklı desenli ürünlerle kombinlemek isteyenlerin tercihi olan nevresim takımları, tek kişilik olduklarında tek yastık kılıfı, çift kişilik olduklarında ise çift üstlü kırlentler ile raflara yerleştirilmektedir.

Tek kişilik nevresim setleri ve çift kişilik nevresim takımı arasındaki en önemli fark boyuttur. Tek kişilik nevresim takımları 160x220 ölçülerinde üretilirken, çift kişilik nevresim takımlarının ölçüleri 200x220’dir.

2022 Tek Kişilik Nevresim Seti Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Tek kişilik temiz, süper yumuşak ve pürüzsüz nevresim setleri, bir gece uykusunun yenilenmesini sağlar. Özellikle 2022 yatak trendleri birbirini takip ederek iç mekanları kaliteli ve dokunsal kumaşlarla konforlu hale getirmektedir. Havadar ve yazlık, sıcak ve katmanlı özellikteki nude renkli nevresimler 2022 modasını oluşturuyor.

Tek Kişilik Nevresim Seti Nasıl Temizlenir?

Yatağınızda mükemmel bir rahatlık mı istiyorsunuz; taze nevresimlerin güzel kokusunun tadını çıkarın! Tek kişilik nevresim takımlarının büyüleyici tasarımları, çekici desenleri, güzel renkleri ve kaliteli kumaşlarını korumak ister misiniz?

Cevabınız evet ise yastık kılıfı, nevresim ve diğer nevresim setlerinize gereken özeni göstermeniz gerekmektedir. Nevresim seti ve diğer eşyalar için çok çeşitli desenler, desenler, renkler ve kumaşlar bulduğunuz için, bugünün makalesinde bunların bakımını ve temizliğini yapmanın farklı ve faydalı yolları olduğunu göreceksiniz.

Her biri birbirinden ayrı olduğu için farklı nevresim takımlarını nasıl temizleyeceğinizi düşünebilirsiniz? Endişelenmeye gerek yok! Herhangi bir yatak takımı satın aldığınızda, o eşyayı temizlemek ve kurutmak için özel tavsiyelerden bahseden bir etiket vardır, bu özel temizlik gereksinimlerine uymanız gerekir.

Nevresim satın aldığınızda, bakım talimatları etiketini çıkarın ve saklayın. Bu etiketlerin bazıları ürünle birlikte sarılırken bazıları kenarlara dikilir. Karışıklığı önlemek için önerileri her ürünün adının yer aldığı bir karta yazmanız ve çamaşırhanenizde tutmanız yeterlidir. Nevresimleri temizlerken veya yıkarken, o ürünün kartını çıkarın ve talimatları izleyin.

Nevresimleri soğukta veya en yüksek 40 derecelik suda yıkayın. Yıkama çevrimi seçeneğini "normal" işlem olarak ayarlayın. Kalan deterjan kalıntılarını gidermek için varsa ekstra durulama döngüsünü seçin. Daha az deterjan kullanmak en iyisidir ve deterjanın etiketinde belirtilen miktarın yaklaşık yarısını kullanabilirsiniz.

Çamaşır suyu kumaşın liflerini kırdığı için kullanmaktan kaçının. Tek kişilik nevresim takımınızı haftada bir yıkamak için bir program yapın. Renkleri ayırdığınızdan emin olun. Güneş ışığı doğal bir dezenfektan olarak kabul edildiğinden ve beyazı da aydınlattığından, nevresimleri ve diğer nevresimleri kurutmak için dışarı asın. Mükemmel bir güneş ışığı iklimi bulursanız, bunu birkaç ayda bir yapın. Hava koşulları iyi değilse veya güneş ışığı yoksa bunu yapmaktan kaçının. Nevresimlerinizi birkaç ayda bir kurutmak için güneş ışığı iyi bir yol olsa da, renk solmasını önlemek ve yeni görünmelerini sağlamak için onları serin ve kuru bir yerde kurutmak ve saklamak daha iyidir.

Nevresimleri ütüleyin çünkü yıkandıktan sonra bile kumaşta kalabilecek tüm toz akarları ve mikropları öldürmeye yardımcı olur. Fakat ütü taban sıcaklığı en yüksek 110 derece olmalıdır. Dahası, buharlı ütüleme nevresim setlerinizde kalıcı hasarlara neden olabilir. Yastık kılıflarını ise haftada iki kez, sıcak veya nemli ortamlarda ise daha sık değiştirmelisiniz.

Tek Kişilik Nevresim Setinin Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Nevresim alırken; kalitesi, uykunuzu nasıl etkileyebileceği ve bakımının nasıl olması gerektiği hakkında size bilgi verecek üç şey vardır. Yatak takımı hakkında bilinmesi gereken üç unsur; malzeme, iplik sayısı ve hijyendir. Çoğu nevresim takımı, ürün açıklamasında bu üç unsur hakkında söylenecek bir şeye sahip olacaktır. Bu değişkenlerin her birinin katkısını anlamak, tek kişilik nevresim setinizin kalitesini belirlemenin anahtarı olacaktır.

Farklı malzemeler, nevresim setinizin yumuşaklığını, hava sirkülasyonunu ve ömrünü etkiler. Hem bambu hem de pamuk nevresim setleri rahatlık ve nefes alabilirlik açısından üst sıralarda yer alır. Her ikisi de yumuşak, lüks ve size iyi bir gece uykusu verme garantilidir. Bambu çarşaflar biraz daha pahalıdır ancak pamuktan çok daha dayanıklıdır, sağlığı destekler ve çevreye çok daha uygundur. En standart nevresimler %100 pamuktan yapılır. Pamuk, yumuşak, nefes alabilen, dayanıklı ve cüzdanınızda taşıması kolay olduğu için tarihsel olarak yatak takımı için en iyi malzeme olmuştur.

Pamuk ve bambu kumaşları başlangıçta pahalıya mal olabilirler, ancak inanın ki aynı zamanda çok daha uzun süre dayanacaklar. Konfor ve lüks sizin için en önemli faktörler ise, bu ikiliyi düşünmelisiniz! Daha yüksek iplik sayısı genellikle daha ince ipliklerle oluşturulur, bu da levha için yumuşak ve pürüzsüz bir sonlandırma anlamına gelir.

Daha yüksek iplik sayılı çarşaflar daha ağır ve daha az gözeneklidir, bu da sizi daha sıcak tutacakları anlamına gelir.

Bazı nevresim takımları, kumaşa dokunan ve bakterilerle savaşabilen gümüş iyonlarından yapılmıştır. Gümüş iyonları bakterilere bir mıknatıs gibi yapışır ve içeriden dışarıya bakteri üremesini engeller. İyonizasyon adı verilen bu doğal süreç, nevresim takımınızın daha uzun süre taze kalması ve daha az sıklıkta yıkayabilmeniz anlamına gelir.

Tek Kişilik Nevresim Seti Boyutları Nelerdir?

Tek kişilik nevresim takımı ölçüleri genel olarak S, M, L, ve XL ebatlarına sahiptir fakat çoğunlukla ürünlerin ölçüleri cm cinsinden ortaya konur. Tek kişilik 160x220 ölçülerindeki nevresim setleri içerisindeki nevresimlerin ölçüleri 180x240 cm iken yastıkların ölçüleri 50x70 cm olarak sunulur.

Mükemmel tek kişilik nevresim setini bulmanın; uyku kalitenizde, konforunuzda ve yatak odanızın estetiğinde büyük rol oynadığını fark edeceksiniz!