ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

DEKORATİF ÇİÇEK ÇEŞİTLERİ

Dekoratif Çiçek Çeşitleri ile Modern Ortamlar

Dekoratif çiçekler, gerçek çiçekler olmayıp tamamen yapay bir şekilde tasarlanmış dekoratif bir üründür. Yaşam alanlarına enerji katan dekoratif çiçekler, dekorasyonların tamamlanmasında sıkça tercih edilen bir parçadır. Kullanıldığı yerde zarif ve estetik görüntüler oluşturan bu dekoratif çiçekler, dekorasyon maksadıyla kullanılır. Farklı tasarım, renk ve formlara sahip dekoratif çiçekler ev ve ofislere şıklık katar. Dekoratif çiçek modelleri, ev ve mekanlara tabiatın güzelliğini de yansıtır. Ortamda farklı bir auranın oluşmasını sağlayan bu dekoratif çiçekleri dekorasyonlara hoş bir görünüm katmak için saksı modelleri ile tercih edebilirsiniz.

Salon, yatak odası, mutfak, banyo fark etmeksizin her ortamda doğal bir görünüm için göze hitap eden yapay çiçek modelleri kullanılır. Yapay salon çiçekleri genellikle salon ve oturma odalarında vazo modelleri, saksı, kase gibi dekoratif objeler ile birlikte tercih edilir. Bu tarz yapay salon çiçeklerini konsol üzerinde konumlandırılacak seramik veya cam vazoları kurutulmuş çiçek dalı ile kombin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra modern salonların vazgeçilmezi olan ve salon köşelerinde heybetleri ile dikkat çeken uzun vazoda dekoratif çiçek modellerini ve yapay salon çiçeklerini kullanabilirsiniz. Bu noktada bakuli kurutulmuş çiçek dalları hoş bir görünüm sunar. Duvar köşelerinde şık bir görünüm için saksıda yapay çiçek modellerini de tercih edebilirsiniz. Hasır sepetler ile kurutulmuş doğal çiçekler birlikte kullanıldığında sofistike bir stil yaratılır. Bunun yanı sıra seramik saksı içlerine kurutulmuş deniz kabukları ile çiçek dallarını da yerleştirerek salonlarınıza zarif bir dokunuş yapabilirsiniz.

Dekoratif Kuru Çiçek Demeti Kullanımı

Yapay çiçek modelleri arasından çiçek buketleri ve demetleri farklı kullanım amaçları için kullanılır. En sık kullanım alanı şüphesiz şık ve iddialı tasarımları ile vazolardır. Cam, metal, seramik ve porselen vazolarda yapay çiçek modellerini sergileyebilirsiniz. Evin her alanında, ofiste, işyerlerinde kuru çiçek demeti ile vazoları birlikte kullanabilirsiniz. Özellikle ofiste çalışma temposu içerisinde çiçek bakımına vakit ayıramayan kullanıcılar için bakım gerektirmeyen, zahmetsiz biçimde şıklık sunan uzun ömürlü yapay çiçek modelleri ideal parçalar arasındadır. Gül, papatya, orkide gibi kuru çiçek demetlerini ev ve ofislerde çabasız bir şıklık için tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon amaçlı kullanımının yanında eşinize, dostunuza, ailenize kuru çiçek buketi ile süpriz yapabilir, onlara hediye olarak götürebilirsiniz. Sarı yeşil çiçeklerin yer aldığı bu kuru çiçek buketleri veya kurutulmuş bir gül ile lalelerin bir arada olduğu buketler canlı bir görünüme sahip olduğundan bulundukları ortama renk katacaktır. Yapay çiçek demetleri kına, nişan ve düğünlerde gelinler için kuru çiçek buketi olarak da tercih edilir. Orkidelerden güllere, papatyalardan lalelere, yaseminlere kadar pek çok seçeneği bulunan dekoratif çiçek buketlerini en mutlu gününüzde tercih edebilirsiniz. Canlı görünümünü tüm gün sürdüren yapay çiçek modelleri ve kuru çiçek buketlerini özel günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Konseptlere Uygun Dekoratif Çiçekler

Yaşam alanlarınıza renklilik ve country bir stil katmak için dekoratif çiçek aksesuarlarına ev ve ofislerde yer vermelisiniz. Krem, pembe ve kahve tonlarının hakim olduğu minimalist konsepte sahip oturma odası ve salonlarda cam vazo içerisinde kırmızı, beyaz güller ile ortanca çiçekleri birlikte kullanabilirsiniz. Yemek masası ve konsol üzerinde bulunan vazo içerisine kurutulmuş papatya dallarını da koyarak kusursuz bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Bunun yanında dekoratif saksıda çiçek tercih ederek de gösterişli bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Cam, ahşap, porselen saksıları ev stiline uygun olarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Dekoratif küçük saksı modellerine mutfağınızda minimal bir görünüm için de göz atabilirsiniz.

Sade modern çizgilerin hakim olduğu konseptlerde lavanta ve defne çiçeklerini kullanabilirsiniz. Banyonuzu dekore ederken tazeliği ve ferahlığı temsil eden lavanta dekoratif çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yatak odalarınızda huzurlu bir uyku deneyimi yaşamak için dinginliği simgeleyen defne yapraklarını zarif uzun cam vazolarda kullanabilirsiniz. Genellikle pek fazla dekore edilmeyen, boş bırakılan koridorları yapay çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz. Modern, klasik, sofistike, country stil fark etmeksizin farklı formlara sahip dekoratif çiçekleri yaşam alanlarının her alanında konseptlere uygun olarak tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarının yanında düğün, nişan, kına gibi organizasyonlarda da konseptlere uygun olarak gelin buketinde yapay çiçek modelleri kullanabilirsiniz.

Dekoratif Köşe Çiçekleri

 

Salon ve oturma odalarının dekorasyonunda oturma grupları, yemek odası ürünleri, perde ve halı gibi ürünler seçildikten sonra dekorasyonun gücünü artıracak parçaların seçimi oldukça önemlidir. Salonda kullanacağınız vazo, saksı gibi dekoratif objeleri şoklanmış çiçek ile tercih ettiğinizde hoş ayrıntılar yakalarsınız. Salonunuzun dekorasyonunu tamamlamaya yardımcı olacak bu dekoratif çiçekleri eşyalarınıza uygun olarak tercih ederseniz daha canlı bir dekora sahip olabilirsiniz. Salonunuzun hava almayan, ışık görmeyen herhangi bir yerinde de kullanım kolaylığı sunan yapay çiçek modelleri, zahmetsiz bir şıklık yaratır.

Estetik ve modern tasarımlara sahip uzun vazolu köşe çiçekleri ile yatak odası, salon ve oturma odası, banyo gibi evin her alanında hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Antre, salon ve koridor köşelerinde göz alıcı uzun vazolar ile kurutulmuş çiçekler ihtişamlı bir görünüm sunar. Ofisinizi, odanızın boş kısımlarını, merdiven köşelerini seramik veya cam vazolar içerisinde dekoratif çiçekler ile birlikte dekore edebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamı, fazla bütçe harcamadan küçük dokunuşlar ile değiştirebilirsiniz. Pampas çiçek, bu noktada eşsiz bir dokunuş için ideal bir yapay çiçektir. Püskülleri ile dolgun bir görünüm sunan pampas çiçeklerini uzun ve zarif vazolar ile yaşam alanlarının her yerinde modern bir görünüm için tercih edebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen kahve tonlarının yanı sıra renkli seçeneklerine de Chakra’da göz atabilirsiniz.