1

ÇİFT KİŞİLİK LASTİKLİ ÇARŞAF MODELLERİ

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Modelleri

Çift kişilik lastikli çarşaf modelleri Chakra'da. Birbirinden kaliteli çift kişilik lastikli çarşaflara uygun fiyatlar ve hızlı kargo imkânı ile chakra.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

Chakra çift kişilik lastikli çarşaf ürünleri her yaştan kişi için benzersiz çözümler sunabilir. Yatak çarşafları, yastık ve çarşaflar gibi ideal uyku sürenizde size rahatlık ve derin bir uyku sağlayan önemli ev tekstili ürünleridir. Lastikli çarşaflar ise toplanma gibi sorunları ortadan kaldırarak daha rahat bir uyku ve dinlenme sağlar. Bu tip lastikli çarşaflar, özellikle uyurken daha aktif hale gelen kişileri için pratik bir çözüm sunar. Chakra’nın doğal bambu ve pamuklu kumaştan olan ürünleri sağlıklı, kaliteli uyku ve konforun ayrıcalığını sizlere sağlayabilir. Şık renk ve desenlerden beğendiğiniz ürünleri seçerek yatak odanızın dekoruna da katkı sağlayabilirsiniz.

İyi bir gece uykusunun sırrı sağlıklı bir yatak, çarşaf ve nevresim setini seçmektir. Lastikli lastikleri ile çift kişilik çarşaflar, pratik özellikleri nedeniyle sizlerin ilgisini çekebilir. Kullanım pratikliğinin yanı sıra ürün yatağın dört tarafına da esneyebilen yapısı sayesinde bu çarşafların ütülenmesine gerek kalmaz. Farklı marka ve çeşitli renk seçenekleri ile lastikli çift kişilik çarşaf modellerinin yapıldığı kumaş cinsi de uyku kalitesi için önemli bir etkendir. Uyku kalitesi için önemli olan çarşafın pamuklu veya bambu içerikli kumaşlar olması gerekir. Pamuklu çarşafların terletme özelliği yoktur, ancak sentetik içerikli liflerin ise vardır. Bu nedenle sentetik madde içeren ürünlerden hem kendiniz hem de sevdikleriniz için uzak durarak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Markanın çeşitli tasarımlarında dikkat çeken detaylar ile yatak odası dekorasyonunda ayrıcalıklar yakalayabilirsiniz. Her beğeni için markada uygun bir ürünü bulabilirsiniz. Marka özel tasarımlı ürünlerinde yer alan tema sizleri sadeliğe ve şıklığa davet eder.

Lastikli yatak çarşafları kullanımda sunduğu birçok avantajı ile hayatınızda pratiklik sağlar. Dinlenme sırasında hareketlerden dolayı katlanmama veya kayma gibi fonksiyonlarla rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Bir diğer avantajı ise elastik malzeme ile yatağa sabitlenen çarşafların kolay kolay bulunduğu konumdan ayrılmaz. Bu özelliği sayesinde sabah uyandığınızda buruşuk bir görüntü ile uyanmazsınız. Sabah uyurken bozulmayan yapısı sayesinde bu tip çarşaflar, yatağın daha düzgün durmasına yardımcı olur. Kırışık bir şekilde durmayan ürünler sayesinde yatağınızı sıkça düzeltmek zorunda kalmazsınız. Bu durum sizlere günlük hayatta zaman kazandırabilir.

Çarşafın boyutu yatağınıza göre olursa üründen maksimum performans elde edebilirsiniz. İstenilen uyku ve dinlenme konforunu elde edebilmeniz için çarşafların yatağınızın üzerine düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Yatağınızı tamamen sarabilmesi çarşafın verimli bir şekilde kullanılması için önemlidir. Chakra’da pek çok farklı yatak için çeşitli boyutlarda ürünü bulabilir ve ihtiyaçlarınız dahilinde satın alabilirsiniz.

Elastik yapılı çarşaf, paket, yastık kılıfları ile takım veya tek başına satın alınabilir. Düz bir çarşafı farklı desen ve renklerde yastık kılıfları ile kombinlemek, renk uyumu ve şıklık yakalamanıza yardımcı olabilir. Güzel bir şekilde kombin edilmiş yataklar ile mutluluk içinde uykuya dalabilirsiniz. Özel günlerde de sevdiklerinize hediye olarak farklı renk ve desenlerde çarşaflar satın alabilirsiniz. Aynı zamanda terletmeyen kumaşlardan üretilen çarşaflar, evinizde misafir ettiğiniz kişilerin de huzur içinde uyumasına ve uyanmasına yardımcı olur.

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Rahat bir şekilde uyumak herkes için en önemli konulardan biridir. Yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin herkes rahat ve kaliteli bir uykunun hayalini kurar. İyi ve konforlu olan bir uykunun anahtarlarından biri doğru yatak seçimidir. En az yatak seçimi kadar önemli olan bir diğer unsur ile doğru çarşafı tercih etmektir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi gözeterek markanın ürünleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Farklı renk, desen ve tasarımlarda yapılan lastikli çift kişilik modelleri yatak odanıza uyumlu olursa bir dekor şıklığı elde edebilirsiniz. Dekor şıklığı yakalamak uyumlu bir yatak odası görünümü elde etmek için çok önemlidir. Bu ürünleri satın alırken üstünde durulması gerekilen bir başka faktör çarşafın yapıldığı malzemedir. Nefes alabilen, terletmeyen, dayanıklı fit bir ürün satın almak istiyorsanız lastikli pamuklu çarşaf modeli seçmenizi öneririz. Bu şekilde hem sağlığınızı koruyabilir hem de rahat uykular uyuyabilirsiniz.

Çift Kişilik Lastikli Çarşaflar Hangi Programda Yıkanmalıdır ?

Tercihen yatağı kirden ve istenmeyen durumlardan korumak için kullanılan çarşaf, yatağın şekline kolayca uyum sağlayabilen elastik bandı ile oldukça pratik bir kullanım sunar. 50 defa yıkandıktan sonra dahi solmayan, itina ve özenle uzun süre dayanacak yumuşak çift kişilik çarşaf seçeneklerini Chakra’da bulabilirsiniz. Chakra’nın her ihtiyaca yanıt veren şık modelleri ile yatak odanızda yakalamak istediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz. Markanın farklı tasarımlardaki çeşitleri sayesinde yatak odanızda tarifsiz bir rahatlık hissedebilirsiniz. Konforu ve kaliteyi bir arada sunan marka ile benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Çift kişilik yatağın temizliğinin sağlaması çok önemli bir noktadır. Çarşaf cildimizle doğrudan temas ettiğinden hijyen çok önemlidir. Yataktaki ürünlerin düzenli olarak değiştirilmesine ve temizlenmesine özen gösterilirse sağlık açısından iyi olabilir. Giysilerimiz gibi yatak takımları da günün büyük bir bölümünde vücudumuzla temas halindedir. Vücut tarafından salgılanan ter ve yağlar koltukla doğrudan çarşaflar ile temas eder. Vücudumuzun uyku sırasında salgıladığı ter ve diğer sıvılar çarşafınızı kirletir. Bu sebepten ötürü çarşafı düzenli olarak yıkamak sağlığınız için çok önemlidir. Ürünleri makineye doğru sıcaklık ve temizleme programında koymak çok önemlidir. Yanlış program ve temizleme seviyesi ile yıkamak, çarşafın yıpranmasına neden olur. Çok yüksek sıcaklıkta yıkanan ürünlerde istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Bu nedenle 30 ile 40 derecedeki yıkama ısılarını tercih edebilirsiniz.

Çamaşır yıkarken yumuşatıcı kullanmak önemlidir. Özellikle pamuk, keten ve bambu gibi kumaşlar yumuşatıcı ile temizlenmelidir. Aksi takdirde ürünler sertleşebilir ve iyi bir gece uykusu çekemeyebilirsiniz. Modelleri temizlemek için deterjan seçimi de en az yumuşatıcı tercihi kadar çok önemlidir. Deterjan seçerken ürünün rengini göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Beyaz veya renkli ürünler için doğru deterjanı seçmeniz ürünün renginin kalıcılığını sağlamak için çok önemlidir. Bununla birlikte, ağartıcı veya ağartıcının aşırı kullanımı ürünlere zarar verebilir.

Tüm bu noktalara dikkat ederek markanın ürünlerini çamaşır makinenizin hassas ve beyaz yıkama programlarında gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz. Doğru şekilde temizlenen ve ütülenen ürünleri uzun seneler boyunca gönül rahatlığı ile yatak odanızda kullanabilirsiniz. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen ürünler ile konforu yatağınızda hissedebilirsiniz. Chakra sizlerin isteklerini göz önünde bulundurarak ürünlerini tasarlar. Her ihtiyaca ve isteğe cevap veren marka ile kaliteyi deneyimleyebilirsiniz. Kalitenin yanında şık ve farklı tasarım çizgileri sayesinde de sizlere özgürce tarzınızı gösterme fırsatı sunar. Her detayı ile Chakra sizi en yakınınız gibi tanır ve isteklerinizi en iyi şekilde karşılar.

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Nasıl Ütülenir ?

Lastikli çarşafların katlanması bir problemler olarak görülebilir ancak doğru bir şekilde yapılan katlama yöntemi ile bu problemlerin önüne geçilebilir. Önce ürünün iki köşesinden tutup ve üst üste gelecek şekilde katlayabilirsiniz. Ardından düz olmayan diğer kenarları da içe doğru dikkatli bir şekilde toplayabilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz gibi 1 ya da 2 kez daha kat katlayabilirsiniz. Geleneksel yönteme ek olarak, ürünleri yuvarlamak da mümkündür. Ürünü yuvarlamak için, kumaşı dikey olarak ikiye katlayın, çarşafı daha uzun ve daha ince bir şekle sokun ve ardından kısa ucundan yuvarlayabilirsiniz. Bu şekilde katladığınız ürünü saklamak istediğiniz yere dikey olarak yerleştirip yerden tasarruf edebilirsiniz.

Çift kişilik lastikli çarşaflar, kenarlarında bulunan lastik özelliğinden dolayı kolay bir şekilde ütülenemez olarak düşünülebilir. Fakat çift kişilik lastikli çarşafı düzgün bir şekilde katlayarak kolayca ütüleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ilk şey, satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzudur. Doğası gereği bazı modellerin ütülenmesine gerek yoktur. Ütülemeden temiz bir görünüm için yıkadıktan sonra doğrudan yatağın üzerine koyabilirsiniz. Ütülenmesi gereken kumaşlarda lastik kısmı geçmemesi için orta ısıda ütülemeye özen gösteriniz. Lastik kısım ısıtılırsa, bu bölüm aşırı esneyebilir ve ürün işlevini kaybedebilir. Lastikli çarşafı ütülemenin en pratik yolu, önce onu yatağın üzerine koymak olur. Bu şekil, çarşafları yatakta serili bir haldeyken orta ısı ayarında rahatça ütülemenizi sağlar. Ütü masasında ise dikey olarak katlayıp ütüleyebilirsiniz.

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Fiyatları Ne Kadar ?

Lastikli çarşaf modeli pratikliği, aşınma direnci ve leke tutmaması nedeniyle sizlerin ilgisini çeken bir üründür. Lastikli çift kişilik çarşaf fiyatları model, beden, renk ve desene göre değişiklik gösterir. Fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise set veya çift kişilik çarşaf olarak sunulan ambalajlardır. Çift kişilik lastikli çarşaf modellerinde kullanılan malzemesine, markasına ve boyutuna bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir. Lastikli çift kişilik çarşafların fiyatını etkileyen faktörler arasında çift kişilik çarşaf boyutu da sayılabilir. Büyük yataklar için olan ürünün fiyatının normal ebatlı elastik bir çarşafla aynı olmasını bekleyemezsiniz. Fiyatlar, ürünün çeşitli koşullarına bağlı olarak farklı seviyelerde yer alır. Bu sebepten ürün içeriklerini detaylı bir şekilde inceleyerek fiyat araştırması yapabilirsiniz.

 

Lastikli çarşaf modelinde kullanılan pamuklu kumaş, nefes alabilirliği ile istenilen uyku konforunu sağlar. Takım olarak veya tek tek satın alınabilen çarşaf çeşitleri, her zevke hitap edecek geniş bir renk ve desen yelpazesine sahiptir. Düz modeller, pastelden parlak renklere kadar zevkinize uygun sayısız seçeneğe Chakra markası sahiptir. Sadeliği tercih edenler minimal desen ve çizgileri, hareketli tasarımları seven kişiler soft çiçeklerle bezenmiş degrade dokuyu tercih edebilirler. Daha çok sevenler çiçek desenlerinin farklı renklerle bir arada bulunduğu modelleri yatak odanızda kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz desen ve renklere sahip modelleri en beğenilerinize uygun olan nevresim setleri ile kombinleyerek kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Chakra’da yer alan farklı tasarımlardaki ürünler arasından beğenilerinize uygun olan çift kişilik lastikli modelleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.